اتحادیه اروپا قصد اعمال تحریم اقتصادی جدید علیه روسیه ندارد

مسئول سیاست خارجه ا روپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا قصد اعمال تحریم اقتصادی جدید علیه روسیه ندارد و مقید به مذاکره با روس ها است.

به گزارش گروه اقتصاد بینالملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا فعلا آمادگی ندارد که تحریم های جدیدی را علیه روسیه اعمال کند. این سخنان را جوزف بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس لوگزامبورگ به خبرنگاران اعلام کرد.

بورل در پاسخ به سئوال خبرنگاران که آیا اتحادیه اروپا تحریم جدیدی را روی انرژی هسته ای روسیه اعلام خواهد کرد، پاسخ داد که این اتحادیه فعلا برنامه ای برای اعمال تحریم جدید ندارد « ما به مذاکره ادامه می دهیم.»

به گزارش بلومبرگ، اتحادیه اروپا قصد دارد در تازه ترین اقدامات خود مانع عبور کالا‌های خاصی از خاک روسیه شود که کالاهای فن آورانه و انواع خودرو از آن جمله است در و واقع به دنبال بستن مفرهای روسیه برای دور زدن تحریم ها است.

علاوه بر ممنوعیت انتقال کالا، اتحادیه اروپا می تواند کشتی هایی را که سیستم ناوبری خود را روشن نمی‌کنند ممنوع کند و بدینوسیله از دور زدن تحریم ها جلوگیری کند.

بلومبرگ نوشته است: انتظار می رود که بسته تحریمی جدید شامل 30 نهاد و کارخانه روسی شود که روس اتم هم از آن جمله است.

این گزارش می نویسد ظاهرا اتحادیه اروپا از اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه خسته شده است و این بار می خواهد که نوک تحریم ها را به سمت افراد و ممنوعیت های مسافرتی نشانه رود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *