سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: فرانسه خیلی خوب بازی کرد و ما هم از ترکیب‌های مختلف استفاده کردیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، لیگ ملت‌های والیبال سال ۲۰۲۳ در گروه مردان از ۱۶ خردادماه آغاز می‌شود و یکم مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید. تیم ملی والیبال ایران که پنجمین حضور خود را در این رقابت‌ها تجربه خواهد کرد.

ملی‌پوشان والیبال ایران امروز (یکشنبه ۱۴ خرداد) در دیداری تدارکاتی به مصاف فرانسه رفتند که در نهایت با توافق سرمربیان طرفین دیدار دو تیم با نتیجه تساوی ۲ – ۲ به پایان رسید.

بهروز عطایی سرمربی ایران در پایان این دیدار تدارکاتی اظهار کرد: بازی خیلی خوبی بود. با توجه به اینکه خیلی به رقابت‌های لیگ ملت‌ها نزدیک شده‌ایم، نیاز بود که آخرین مسابقه خود را هم با کیفیت خوبی انجام دهیم. فرانسه خیلی خوب بازی کرد و دو تیم سعی کردند کارهایی که در تمرینات انجام داده بودند را در زمین پیاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه از ترکیب‌های مختلف در این دیدار دوستانه استفاده کرده است، تصریح کرد: در مجموع بازی خوبی انجام دادیم. در بعضی مهارت‌ها ضعف داشتیم که سعی می‌کنیم تا تمرینات قبل از بازی با ژاپن آن‌ها را برطرف کنیم. قطعاً کار سختی مقابل ژاپن در خانه این تیم داریم و امیدوارم نمایش خوبی برابر این تیم ارائه دهیم.

عطایی در مورد رابطه خوب خود با آندره جیانی سرمربی فرانسه تاکید کرد: در والیبال دنیا یک خانواده هستیم و ارتباط خوبی بین ما و سایر مربیان وجود دارد. یک ماه و نیم قبل با هم قرار گذاشتیم که قبل از لیگ ملت‌ها یک دیدار تدارکاتی داشته باشیم. امروز این بازی اتفاق افتاد و قطعاً این ارتباط به نفع والیبال کشور خواهد بود. امیدوارم ارتباط مربیان ایرانی با سایر مربیان دنیا بیشتر شود تا از این موضوع به نفع ورزش و والیبال استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، همچنین شهروز همایونفرمنش بازیکن ایران در پایان این دیدار تدارکاتی اظهار کرد: بازی خیلی خوبی بود و به هماهنگی بیشتر ایران کمک کرد. یک بازی تمرینی خوب بود و توانستیم نقاط ضعف قوت خود را تشخیص دهیم.

وی ادامه داد: دو روز دیگر اولین بازی ما در لیگ ملت‌ها مقابل ژاپن خواهد بود. در حال آماده شدن برای مسابقات هستیم. امیدوارم این دو روز هم به خوبی تمرینات را پشت سر گذاشته و با آمادگی کامل برابر ژاپن قرار گیریم.

دریافت‌کننده تیم ملی والیبال ایران در پایان گفت: تیم فرانسه از همه مهره‌های خود در این مسابقه استفاده کرد و توانستیم با نتیجه ۲ – ۲ بازی را پیش ببریم و در نهایت با توافق طرفین چهار سته به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ روز سه‌شنبه ۱۶ خرداد ماه از ساعت ۱۴:۱۰ به مصاف ژاپن خواهد رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *