افزایش قیمت طلا در جهان در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا

در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا و تلاش سرمایه‌گذاران برای یافتن سرنخ‌هایی در مورد سیاست بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز 7 دلار و 65 سنت افزایش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا و تلاش سرمایه‌گذاران برای یافتن سرنخ‌هایی در مورد سیاست بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی 7 دلار و 65 سنت افزایش یافت و به 2028.81 دلار رسید.

قرار است شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) در روز چهارشنبه منتشر شود.

آجای کدیا، تحلیلگر بازار گفت، اگر گزارش تورم داغ شود و نگرانی‌ها در مورد یک افزایش دیگر نرخ بهره در ماه ژوئن شدت پیدا کند، قیمت طلا در نهایت به 1950 تا 1920 دلار کاهش خواهد یافت.

طلا به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در برابر طلا درنظر گرفته می‌شود اما افزایش نرخ بهره هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را افزایش می‌دهد.

با این حال، تاجران در حال حاضر 91 درصد احتمال می‌دهند که بانک مرکزی آمریکا در ماه ژوئن نرخ بهره را در همین سطح نگه دارد.

فعالان بازار به جز آمارهای اقتصادی همچنین بر تحولات مربوط به بخش بانکی کشور و سقف بدهی آن نیز توجه دارند.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا دیروز گفت، عدم موافقت کنگره آمریکا با افزایش سقف بدهی فدرال به 31.4 تریلیون دلار، ضربه سختی به اقتصاد این کشور خواهد زد و ارزش دلار به عنوان ارز ذخیره را پایین می‌آورد.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *