انتصاب یک مدیر در 3 شرکت هواپیمایی دولتی و عمومی/ ورود سازمان بازرسی به موضوع

پس از انتصاب معاون مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هیات مدیره شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت هواپیمایی چابهار، بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل صندوق بازنشستگی، درباره این انتصاب توضیح خواست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شنیده‌ها حاکی از آن است که ‌اوایل اردیبهشت‌ امسال، اشکان میرمحمدی‌، بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، خواسته است درباره انتصاب «علی عشاقی‌ آغبلاغ»، معاون منابع انسانی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، در هیات مدیره شرکت هواپیمایی آسمان و همچنین هواپیمایی چابهار توضیحاتی ارائه شود.

ظاهرا ترکی پیش از این مکاتباتی برای تمدید ماموریت عشاقی از ‌سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران به ایران‌ایر داشته که موافقت نشده است و وی‌ از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران تا پایان اردیبهشت امسال به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مأمور است، در این راستا ترکی در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی صباانرژی عشاقی را بابت عضویت در هیأت مدیره ‌ شرکت خدمات هوایی آسمان معرفی می‌کند.

ترکی همچنین عشاقی را در ابلاغیه‌ای دیگر‌ به عنوان نماینده تام‌الاختیار مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در شرکت هواپیمایی چابهار معرفی می‌کند.

حال به واسطه اینکه‌ عشاقی به دلیل مأمور شدن به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مستخدم دولت است و استفاده از خدمات وی در سمت هیأت مدیره شرکت خدمات هوایی آسمان علاوه بر نمایندگی تام‌الاختیار در شرکت هواپیمایی چابهار مغایر قانون منع تصدی بیش از یک شغل است، بازرس کل امور تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه‌ای به ترکی خواسته است در این‌باره توضیحاتی ارائه شود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *