باد شدید و گرد‌ و خاک در برخی شهرها/ ‌دما تا 10 درجه در مناطقی از کشور کاهش می‌یابد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش دما تا 10 درجه در برخی نقاط کشور، گفت: روز شنبه 23 اردیبهشت در نوار غربی کشور و روز یک‌شنبه 24 اردیبهشت در مرکز و جنوب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و نوار غربی کشور، وزش باد شدید و گرد و خاک داریم.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: روز آینده بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد در بخش‌هایی از شمال‌غرب و شمال‌شرق کشور، ارتفاعات البرز و غرب سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز شنبه 23 اردیبهشت در بخش‌هایی از شمال‌غرب کشور، سواحل غربی خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی بارش پراکنده گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار ساز‌مان هواشناسی ادامه داد: روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش‌ِ رو در غرب سواحل خزر، شمال‌غرب و شمال‌شرق کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز بارش‌ها افزایش می‌یابد و سامانه بارشی سواحل شرق خزر، بخش‌هایی از شمال‌شرق کشور و ارتفاعات و دامنه‌های البرز را دربرمی‌گیرد.

ضیائیان افزود:‌ از فردا تا یکشنبه 24 اردیبهشت در استان‌های ساحلی خزر دمای هوا 4 تا 6 درجه کاهش می‌یابد؛ روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش‌رو در شمال‌غرب و غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز 6 تا 8 درجه کاهش دما خواهیم داشت و روز دوشنبه 25 اردیبهشت در شمال‌شرق کشور 8 تا 10 درجه کاهش دما داریم.

وی اضافه کرد: روز شنبه 23 اردیبهشت وزش باد شدید در نوار غربی کشور پیش‌بینی می‌شود که با کاهش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه است و این شرایط جوی روز یکشنبه در بخش‌های مرکز و جنوب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و نوار غربی کشور حاکم خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار ساز‌مان هواشناسی افزود: روز دوشنبه 25 اردیبهشت در بخش‌هایی از غرب و مرکز کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال‌ شرق و شرق کشور وزش باد شدید و ریزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد در بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 31 و 17 درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد:‌ روز آینده اهواز با بیشینه دمای 42 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 2 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *