اصفهان- رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از اوج گیری فعالیت سامانه بارشی در استان از عصر امروز خبر داد.

لیلا امینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بیشترین میانگین بارشی از شب گذشته تا صبح امروز هشت دهم میلیمتر در اسلام آباد موگویی از توابع شهرستان فریدون شهر بوده است، اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی از بعد از ساعات عصر امروز در استان شدت می‌گیرد و این شرایط تا بعد از ظهر فردا پنجشنبه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه شدت بارندگی در مناطق غرب و جنوب استان پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: بارش‌ها طی روز پنجشنبه سایر مناطق استان از جمله نواحی مرکزی را در بر خواهد گرفت و بارش باران را در شهر اصفهان نیز انتظار داریم.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه سرعت وزش باد طی ساعات گذشته در خوانسار به ۵۰ کیلومتر بر ساعت رسید، افزود: ناپایداری‌های جوی طی ۲۴ ساعت آینده به صورت افزایش ابر، بارش باران (گاهی رگبار و رعد و برق) و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

امینی اضافه کرد: این سامانه بارشی شامگاه پنجشنبه از استان خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشینه دمای هوای استان طی ۲۴ ساعت پیش رو بین ۲ تا سه درجه سلسیوس کاهش دارد، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۹ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۱۲ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: خور و بیابانک با بیشینه دمای ۳۳ درجه سلسیوس بالای صفر و بوئین میاندشت با کمینه دمای سه درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهر اصفهان ظهر امروز شاهد بارش پراکنده و نقطه‌ای باران بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *