بلومبرگ: امارات جای انگلیس را در بازار طلای روسیه گرفت

خبرگزاری بلومبرگ آمریکا گزارش داد که به دنبال تحریم‌های غرب علیه روسیه، بازارهای امارات و ترکیه مقصد صادرات طلای روسیه شده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، بلومبرگ گزارش داد با بسته شدن بازارهای غربی به روی روسیه در راستای تحریم‌ها علیه این کشور، صادرات طلای روسیه به بازارهای جدیدی مانند امارات و ترکیه رونق گرفت.

این خبرگزاری گزارش داد که پس از اینکه گروه G7، اتحادیه اروپا و سوئیس که مرکز اصلی تجارت طلا است، تابستان گذشته خرید این فلز گرانبهای روسیه را ممنوع کردند تا به صنعت طلای روسیه که ارزش آن ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، آسیب برسانند، تعدادی از کشورها به دنبال خرید شمش طلای روسیه هستند.

قبل از اعمال تحریم‌ها، لندن اولین مقصد طلای روسیه محسوب می‌شد و از زمانی که بانک‌های بزرگی مانند جی‌پی مورگان و اچ‌اس‌بی‌سی تجارت فلزات گرانبهای روسیه را متوقف کردند، بسیاری از بازیگران کوچک از شرکت‌های لجستیک تا معامله‌گران برای خرید طلای روسیه ورود کردند‌.

این خبرگزاری با استناد به داده‌ها گفت که صادرات طلا از روسیه به مقاصد هنگ کنگ، امارات متحده عربی و ترکیه هدایت شده است، زیرا آنها به محدودیت‌های غربی نپیوستند.

بلومبرگ افزود: امارات متحده عربی که به مرکزی برای تجارت فلزات گرانبها بین شرق و غرب تبدیل شده است، جایگزین بریتانیا به عنوان مقصد جدیدی برای طلای روسیه شده است.

در 6 ماه منتهی به آگوست ۲۰۲۲ بیش از ۵۰۰ میلیون دلار شمش به امارات صادر شد و ترکیه به عنوان بازار عمده فلز گرانبهای روسیه در رتبه دوم قرار گرفت.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *