اهواز- مدیرکل صمت خوزستان با اشاره به اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در این استان گفت: همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خوزستان به کارت‌خوان متصل به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی مجهز هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا فلاح ظهر امروز پنجشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در خوزستان اظهار کرد: کالابرگ الکترونیکی به ۱۱ قلم کالای اساسی مردم تعلق گرفته که این کالاها شامل ماکارونی، پنیر، شیر کم چرب، شکر، مرغ و گوشت منجمد، قند و حبوبات است.

وی ادامه داد: ۳۰ شهرستان خوزستان به سه هزار فروشگاه به تجهیزات مرتبط با اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی مجهز شده‌اند و مقرر شده برای رفاه حال شهروندان به ازای هر ۵۰ هزار نفر نیز ۱۵۰ عامل کالابرگ معرفی شود تا هر عامل بتواند ۱۲۰ خانوار را پوشش دهد.

فلاح با بیان اینکه در دهستان‌های خوزستان نیز ۲ – ۳ عامل کالا برگ به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی متصل شده‌اند؛ تصریح کرد: در مرحله اول افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که در مرحله نخست مشمول این طرح بوده‌اند می‌توانند به صورت اختیاری از مزایای آن استفاده کنند.

مدیر کل صمت خوزستان اعلام کرد: برای توسعه و گسترش این طرح در بین سه دهک کم درآمد جامعه، سیاست‌های تشویقی مانند افزایش ۲۰ درصدی یارانه برای استفاده از کالابرگ نیز اعمال شده است یعنی به ازای هر ۳۲۰ هزار تومان خرید، دولت مبلغ ۸۰ هزار تومان به عنوان پاداش خرید الکترونیکی هدیه می‌دهد در واقع یارانه از ۴۰۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

فلاح اضافه کرد: عاملان در سه رسته خواربار فروش، لبنیات، مرغ و گوشت می‌توانند کارت‌خوان فروشگاهی متصل به سامانه طرح کالابرگ الکترونیکی درخواست کنند.

مدیر کل صمت خوزستان اظهار کرد: حدود ۹۰ منطقه در خوزستان وجود دارد که پوشش اینترنتی اینترنتی خوبی ندارد و همین دلیل در روند انجام کار مشکل ایجاد شده اما در کل فرایند اجرایی به خوبی در حال انجام است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *