ترافیک سنگین در هراز و آزادراه قزوین ـ رشت/ کندوان و آزادراه تهران ـ شمال‌ یک‌طرفه است

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به یک‌طرفه شدن جاده کندوان و آزادراه تهران-شمال، گفت: در حال حاضر ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر ‌شمال به جنوب‌ حدفاصل مرزن‌آباد تا مکارود و محدوده‌های پل دزدبن و انارک داریم.

علی‌اکبر آشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات حدود ۲۵۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* ‌پرتردد‌ترین جاده‌های کشور‌ در‌ شبانه روز گذشته

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها بیان کرد:‌ در شبانه‌روز گذشته آزادراه‌‌‌ تهران-کرج‌ با ۱۴۱ هزار‌ تردد، آزادراه‌ ‌کرج-تهران با ۱۳۸ هزار‌ تردد و آزادراه ‌کرج-قزوین‌ با ۱۱۵ هزار‌ تردد، پرترددترین جاده‌های کشور بود.

* ترافیک سنگین در برخی مقاطع آزادراه ‌قزوین-کرج ‌

وی تصریح کرد: در حال حاضر ترافیک سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده های هشتگرد و پل فردیس داریم.

* ترافیک سنگین در کندوان/ محور چالوس و آزادراه تهران-شمال یک‌طرفه شد‌

آشوری اظهار داشت: تردد وسایل نقلیه از محور چالوس مسیر‌ جنوب به شمال‌ تا اطلاع بعدی ممنوع است، در حال حاضر ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر ‌شمال به جنوب‌ حدفاصل مرزن‌آباد تا مکارود و محدوده‌های پل دزدبن و انارک داریم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: تردد وسایل نقلیه از آزادراه تهران – شمال مسیر‌ جنوب به شمال‌ تا اطلاع بعدی ممنوع است و در این محور‌ تردد روان در مسیر شمال به جنوب داریم.

* ترافیک سنگین در هراز و آزادراه‌های رشت-قزوین و پردیس-تهران

وی بیان کرد: در حال حاضر ترافیک سنگین در محور هراز مسیر‌ جنوب به شمال محدوده لاسم و ترافیک سنگین در مسیر شمال به جنوب محدوده‌های تونل شماره یک‌، محمدآباد‌، بایجان‌، گزنک و پیست آبعلی، ترافیک سنگین در آزادراه رشت – قزوین محدوده‌های سراوان و رودبار و ترافیک سنگین در آزادراه پردیس-تهران محدوده جاجرود داریم.

آشوری اضافه کرد: دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در محور فیروزکوه مسیر رفت و برگشت نشان می‌دهد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در حال حاضر ) ترافیک سنگین در آزادراه تهران – شمال مسیر جنوب به شمال‌ محدوده تونل شماره ۱۲ و حدفاصل تونل شماره ۱۶ تا انتهای مسیر، ترافیک سنگین در محور هراز مسیر ‌جنوب به شمال‌ حدفاصل پلور تا شاهان‌دشت و محدوده‌های بایجان و سه راهی چلاو، ترافیک سنگین در محور فیروزکوه مسیر ‌جنوب به شمال‌ حدفاصل چناران تا دماوند و محدوده پل سفید و ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – رشت محدوده ملاعلی و حدفاصل منجیل تا رودبار نشان می‌دهد.

*‌‌ ثبت بیشترین تردد جاده‌ای بین ساعات 17 تا 18 در شبانه روز گذشته

وی بیان کرد: کل تردد ثبت‌شده جاده‌ای در شبانه‌روز گذشته‌ براساس آخرین اطلاعات‌ حاصل از رصد تعداد‌‌ ۲۴۵۲ دستگاه ترددشمار فعال در جاده‌ها، نسبت به روز قبل ۷.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۷.۳ درصد، بیشترین تردد بین ساعات ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد.‌

*‌‌ انسداد جاده فرعی شمشک-دیزین و محور جدید هشتگرد-طالقان

آشوری با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، گفت: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، جاده فرعی شمشک-دیزین و محور شهداد-نهبندان‌ هم به دلیل نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود:‌ ‌محور لاسم – ارجمند در استان مازندران، ‌محور وازک- بلده در استان مازندران، محور قدیم خرم‌آباد-پل‌دختر، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی مسدود است.

وی اضافه کرد: محور جدید هشتگرد-طالقان، جاده سی‌سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گیلانغرب – سومار در استان کرمانشاه، به دلیل مداخلات جوی و نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی مسدود است.‌

* محدودیت‌ ترافیکی جاده‌های تهران-‌شمال‌

‌تردد موتور‌سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه 4 اردیبهشت در محورهای هراز، کندوان، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.

‌‌تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ این دو روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور هراز‌ تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز و فردا از رودهن به سمت آمل ممنوع است؛ در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل‌، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ این دو روز از آب اسک به سمت رودهن در محدوده مشاء به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت و در محور هراز تردد‌ تریلرها کماکان ممنوع است.

‌تردد کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ امروز و فردا در محور هراز ممنوع است.

‌در محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر‌ تردد تریلر‌ها غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و فردا ممنوع است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *