تولیدکنندگان دنبال گران‌کردن لوازم‌ خانگی نباشند‌/ ستاد تنظیم بازار مجوز‌ افزایش قیمت‌ نداده است‌

سخنگوی وزارت صمت گفت: تولید‌کنندگان لوازم خانگی باید تا زمان بررسی پیشنهادات و اعلام نتیجه ستاد تنظیم بازار، محصولات خود را با همان قیمت‌های مصوب قبلی به بازار عرضه کنند.

امید قالیباف در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بیان داشت: هنوز ستاد تنظیم بازار تصمیمی در رابطه با افزایش قیمت لوازم خانگی نگرفته است و پیشنهاد تولید کنندگان برای افزایش قیمت تولیدات لوازم خانگی در حال بررسی است.

سخنگوی وزارت صمت بیان داشت: بنابراین از تولید‌کنندگان انتظار داریم تا زمان بررسی پیشنهادات و اعلام نتیجه با همان قیمت‌های مصوب قبلی محصولات خود را به بازار عرضه کنند.

به گزارش فارس افزایش قیمت‌ لوازم خانگی توسط برخی تولید‌کنندگان در حالی در روزها و ماه‌های اخیر اتفاق افتاده است که آخرین مجوز رسمی افزایش قیمت لوازم خانگی از سوی سازمان حمایت، در تیر‌ سال گذشته صادر شده است؛ براساس آن مصوبه 15 درصد افزایش قیمت برای تلویزیون و 10 درصد نیز برای یخچال، فریزر، ماشین لباس شویی و ظرف‌شویی تعیین شد.

‌در بهمن‌ 1401 سازمان حمایت طی اطلاعیه ای اعلام کرد که پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر افزایش قیمت برخی از اقلام لوازم خانگی از سوی تعدادی از واحدهای تولیدی‌، موضوع در دستور کار سازمان حمایت قرار گرفت‌، متعاقب بررسی‌های میدانی به عمل آمده اقدامات ارشادی از طرق مختلف شامل برگزاری جلسات و انجام مکاتبات لازم مبنی بر عدم وجاهت هرگونه افزایش قیمت بدون طی فرآیندهای قانونی انجام گرفت.

ضمناً در راستای ساماندهی بازار اقلام خانگی، دستورالعمل ساماندهی بازار محصولات مذکور به سازمان‌های صمت استان‌ها ابلاغ و بر رصد و پایش مداوم و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی‌، توزیعی‌، نمایندگی‌های فروش و واحدهای صنفی این قبیل محصولات از حیث احتکار‌، عدم عرضه و افزایش قیمت تأکید شد، بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تخلف با موارد وفق قانون برخورد می‌شود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *