جدیدترین قیمت میوه در میدان مرکزی تره بار/ گرانی میوه در سایه عدم نظارت

جدیدترین قیمت میوه در میدان مرکزی تره بار حکایت از رشد قیمت ها در هفته های گذشته دارد که با درآمد خا نوار متوسط و به پایین همخوانی ندارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، جدیدترین قیمتی که از سوی اتحادیه بارفروشان برای میدان مرکزی میوه و تره بار تهران منتشر شده حاکی از رشد قیمت ها در بازار است اما قیمت هندوانه و ملون نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

در این بازار قیمت سیب کیلویی تا 55 هزار تومان،موز تا 67 هزار تومان، کیوی تا 55 هزار تومان عرضه می شود.

قیمت گوجه فرنگی هم در این بازار رشد قیمت داشته و تا کیلویی 20 هزار تومان به فروش می رود.

نکته قابل توجه اینکه اگرچه مقابل قیمت سبزی و صیفی قیمت ثبت شده اما به صورت عرضه و تقاضایی قیمت گذاری می شود.

فروش به صورت عرضه و تقاضا پس از بارندگی های چند هفته پیش در این بازار پایه گذاری شد و به رغم اینکه چندین هفته از آن زمان می گذرد هنوز این رسم غلط ادامه دارد.

این قیمت ها مربوط به میدان مرکزی میوه و تره بار است و زمانی که پای این میوه ها به بازار می رسد به صورت رسمی تا 35 درصد اما به صورت غیر رسمی بعضا تا 100 درصد افزایش قیمت پیدا می کند.

بالا رفتن قیمت میوه در بازار پس از عید رشد بیشتری داشته و مغازه داران سطح شهر علت آن را عدم نظارت بر عمده فروشی ها در میدان مرکزی میوه عنوان می‌کنند که هر قیمتی می‌فروشند بدون اینکه فاکتور رسمی مهر‌دار ارائه د هند.

مخاطبان فارس من خبرگزاری فارس هم با ثبت سوژه ای با عنوان« ضرورت نظارت دقیق بر قیمت ها در میادین میوه و تره بار» خواستار کنترل قیمت ها شده بودند.

در زیر قیمت کامل میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران که از سوی اتحادیه بارفروشان برای تاریخ 4 تا 10 اردیبهشت منتشر شده قابل مشاهده است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *