کرمانشاه- مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمانشاه از خسارت آتش سوزی به پنج هکتار از مراتع پاوه در منطقه بوزین و مرخیل خبر داد.

احد جلیلیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آتش سوزی روز گذشته که در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل پاوه رخ داد، اظهار کرد: با اطلاع رسانی تعدادی از افراد حاضر در این منطقه نیروهای محیط زیست همراه با سایر گروه‌های امدادی از استان کرمانشاه اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه مهار و خاموش کردن آتش از روز گذشته همچنان ادامه دارد، افزود: بر اساس بررسی‌ها مشخص شده که ۹۸ درصد از آتش سوزی منطقه بوزین و مرخیل به عوامل نیروی انسانی مرتبط است اما بررسی‌های دقیق‌تر همچنان در حال انجام است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون حدود پنج هکتار از اراضی با پوشش مرتعی در منطقه باینگان دچار خسارت شده است، تصریح کرد: با این وجود برای پیشگیری از گسترش بیشتر خسارت و مهار آتش سوزی همچنان درگیر خاموش کردن آتش هستیم و طی ساعات آتی خاتمه خواهد یافت.

جلیلیان به کمک‌رسانی بالگردهای عملیاتی برای مهار آتش در مناطق غیر قابل دسترسی تاکید و خاطرنشان کرد: و هم اکنون شاهد کاهش حجم آتش سوزی در مناطق بوزین و مرخیل شهرستان پاوه هستیم که در همین راستا با توجه به دخیل بودن عوامل انسانی توصیه می‌شود حدالامکان برای جلوگیری و کاهش حوادث محیط زیستی نکات ایمنی در هنگام روشن کردن آتش را داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *