خودروهای الکتریکی امسال یک پنجم بازار خودرو جهان را تشکیل می‌دهد

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد، انتظار می‌رود خودروهای الکتریکی یک پنجم بازار خودرو در جهان را در سال جاری به خود اختصاص دهند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، آژانس بین‌المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود از بازار خودروهای الکتریکی که امروز منتشر شد، اعلام کرد، انتظار می‌رود خودروهای الکتریکی یک پنجم بازار خودرو در جهان را در سال جاری به خود اختصاص دهند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود، فروش این خودروها در سال جاری میلادی 35 درصد افزایش یابد و به 14 میلیون خودرو برسد یعنی 18 درصد از بازار که 4 درصد ثبت شده در سال 2020 است.

بر اساس پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی، تغییر موتورهای احتراقی به خودروهای الکتریکی سبب می‌شود تا تقاضا برای نفت در جهان، حداقل تا پنج میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

بیش از نیمی از خودروهای الکتریکی در سراسر جهان در در جاده‌های چین در حرکت هستند و این کشور تولید باتری در جهان و 60 درصد فروش خودروهای الکتریکی در جهان در سال 2022 را به خود اختصاص داده است.

خوروهای ای‌یو‌وی (شاسی بلندها) و خودروهای بزرگ نزدیک به دو سوم مدل‌ خودرهای الکتریکی را در چین و اروپا و حتی در آمریکا به خود اختصاص می‌دهند.

بر اساس این گزارش، خارج از چین، برای ارائه گزینه‌های مقرون به صرفه و با قیمت رقابتی به تولیدکنندگان تجهیزات اصلی (OEMs) نیاز است تا امکان پذیرش انبوه خودروهای برقی فراهم شود.

در اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه، تعداد خودروهای برقی دو یا سه چرخه خودروهای پرمصرفی هستند.

بر اساس این مطالعه، بیش از نیمی از سه‌چرخه‌هایی که در هند در سال 2022 ثبت شده‌اند، الکتریکی بوده است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *