رویترز: تولید اوپک 840 هزار بشکه کاهش یافت

رویترز گزارش داد، تولید اوپک در ماه جولای با اجرایی شدن کاهش تولید داوطلبانه عربستان و کاهش تولید نیجریه 840 هزار بشکه در روز کمتر از ماه پیش است.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، تولید اوپک در ماه جولای پس از اینکه عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را اجرایی کرد و همچنین کاهش عرضه نیجریه کاهش یافته است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در ماه جولای روزانه 27.34 میلیون بشکه نفت تولید کرده است که 840 هزار بشکه در روز از ماه ژوئن کمتر است. این رقم کمترین میزان از سپتامبر 2021 به شمار می‌رود.

عربستان متعهد شده است تا در ماه جولای یک میلیون بشکه به صورت داوطلبانه از میزان تولید خود کم کند. این اقدام سبب شد تا قیمت نفت افزایش یابد و در حال حاضر بالای 85 دلار در هر بشکه معامله شود که بیش از 71 دلار در اواخر ماه ژوئن است.

بر اساس این گزارش، بالا رفتن تولید آنگولا و عراق به علت افزایش صادرات، کاهش تولید اوپک در ماه جولای را محدود کرده است.

عربستان تولید خود را در ماه جولای 860 هزار بشکه در روز نسبت به ماه قبل از آن کاهش داده است.

آمارهای موسسه کپلر نشان می‌دهد که میزان صادرات این کشور نیز 600 هزار بشکه در روز کاهش یافته است هرچند آمارهای یک موسسه رهیابی دیگر رقم کمتری را نشان می‌دهد.

دومین کاهش تولید در گروه اوپک به نیجریه اختصاص دارد که شرکت شل، بارگیری نفت خام در فورکادوس را به دلیل نشت احتمالی در این پایانه صادراتی متوقف کرده است.

تولید لیبی هم به دلیل اعتراضات در برخی از میادین مدت کوتاهی توقف داشت.

این برآوردها بر اساس آمارهای حمل و نقل ارائه شده توسط منابع خارجی، آمارهای شرکت رهیابی محموله‌های نفتی ریفینیتیو ایکون، اطلاعات شرکت‌ها رهیابی محموله‌ها نظیر پترولاجستیک و کپلر و اطلاعات ارائه شده توسط منابع شرکت‌های نفت، اوپک و مشاوران صورت گرفته است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *