رویترز: گروه 7 به دنبال گسترش تحریم‌های روسیه است

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت که کشورهای غربی در نظر دارند در نشست گروه 7 در این هفته محدودیت‌های بیشتری برای روسیه اعمال کنند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، کشورهای غربی احتمالا در نشست آتی گروه هفت، محدودیت‌های بیشتری برای روسیه اعمال خواهد کرد.

این خبرگزاری انگلیسی به نقل از منابع آگاه نوشت، گروه هفت قصد دارد تا دور زدن تحریم که شامل کشورهای ثالثی که به روابط تجاری با مسکو ادامه می‌دهند، هدف قرار دهد، محدودیت‌های بیشتری برای مناطق مرتبط با تولید انرژی وضع کند و تجارتی که از تلاش‌های نظامی کرملین حمایت می‌کند را تحریم کند.

به گفته منابع آگاه، مقامات آمریکا همچنین انتظار دارند، اعضای گروه هفت ممنوعیت گسترده صادرات برای دسته‌ای از کالاهای خاص اعمال کنند. مگر اینکه این اقلام در فهرست اقلام تایید شده قرار بگیرند.

آنها بیان کردند، هنوز در مورد حوزه‌هایی که این اقدامات جدید را هدف قرار خواهند داد، بحث و گفت‌‌و‌گو درحال انجام است.

تاکنون، تعدادی از متحدان آمریکا در برابر ممنوعیت‌های گسترده‌تر مبادلات تجاری مقاومت کرده‌اند.

یک مقام دولتی آلمان که نخواست نامش فاش شود به رویترز گفت: رویکرد مورد بحث یعنی اینکه «ما اول همه چیز را ممنوع می کنیم و بعد استثناها را مجاز می‌کنیم» به نظر ما کارساز نخواهد بود. ما می‌خواهیم بسیار بسیار دقیق باشیم، ما می خواهیم مانع ایجاد اثرات عوارض جانبی ناخواسته شویم.

هفته گذشته، گزارش‌هایی منتشر شد که گروه هفت و اتحادیه اروپا احتمالا ازسرگیری واردات گاز روسیه در مسیرهایی که مسکو قبلا در واکنش به تحریم‌های قبلی مربوط به درگیری اوکراین قطع کرده بود، ممنوع کنند.

از اینرو، این اقدام مانع از سرگیری ارسال گاز روسیه از طریق خط لوله به لهستان و آلمان خواهد شد. هر دو کشور، گاز روسیه را از طریق خط لوله یامال- اروپا دریافت می‌کردند؛ آلمان همچنین گاز روسیه را از طریق خط لوله نورداستریم یک دریافت می کرد.

قرار است این تصمیم در نشست آتی گروه هفت در 19 تا 21 ماه می نهایی شود.

کشورهای غربی به دنبال درگیری روسیه و اوکراین، طیف وسیعی از تحریم‌ها از جمله تحریم نفت و گاز این کشور را اجرا کردند.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *