روی آوردن شرکت‌های خصوصی پاکستان به واردات سوخت از ایران

به خاطر شدت گرفتن بحران اقتصادی و کمبود ارز، شرکت‌های خصوصی در پاکستان به واردات سوخت ارزان‌قیمت از ایران روی آورده‌اند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از ژئو تی‌وی، شدت گرفتن بحران اقتصادی در پاکستان و کمبود ارز خارجی در این کشور باعث شده تا معامله‌گران خصوصی پاکستان به واردات سوخت ارزان‌قیمت از کشورمان روی بیاورند.

نرخ تورم در پاکستان طی ماه‌های گذشته رکورد جدیدی را به ثبت رسانده و منابع پالایشی و کارشناسان بازار در این کشور می‌گویند؛ به خاطر ضعیف شدن اقتصاد پاکستان و روی آوردن مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی تقاضای سوخت در این کشور پایین آمده است.

قیمت هر لیتر گازوئیل طی ماه‌های گذشته در پاکستان به 288 روپیه افزایش یافته و این در حالی است که قیمت هر لیتر گازوئیل ایرانی در این کشور 230 روپیه به فروش می‌رسد که این مسئله سود خوبی را برای شرکت‌های خصوصی به همراه داشته است.

در سایه تحریم‌های آمریکا، پاکستان از واردات نفت ایران منع شده است، اما منابع آگاه می‌گویند به خاطر مشکل در تامین ارز در این کشور، مقامات پاکستانی سعی کرده‌اند، چشم خود را روی موضوع واردات سوخت از ایران ببندند.

عرضه گازووئیل ایران در پاکستان در حال افزایش است و ممکن است به زودی 25 تا 30 درصد کل گازوئیل عرضه‌‌شده در این کشور وارداتی از ایران باشد.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *