«سامانه ملی رصد اشتغال» طراحی و اجرایی شد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طراحی و اجرایی شدن «سامانه ملی رصد اشتغال» در راستای اجرای برنامه دولت مردمی سیزدهم برای ایجاد سالانه یک میلیون شغل توسط استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

محمود کریمی بیرانوند در گفت‌وگو خبرنگار اقنصادی خبرگزاری فارس، افزود: این سامانه با رویکرد ثبت خدمات اشتغال (ثبت و صدور مجوز کسب و کار، تأمین مالی طرح کسب و کار، مشاوره و آموزش مهارت برای نیروی کار) طراحی و اجرا ‌شد.

وی ادامه داد: مطابق با آخرین آمار دریافتی از داشبورد تمام شماری این سامانه بیش از یک میلیون نفر به تفکیک استان‌های کشور این خدمات اشتغال را دریافت کرده‌اند؛ در برخی کسب و کارها با ثبت خدمت اشتغال تا به ثمر رسیدن و پایداری و ایجاد شغل، نیازمند صرف زمان است. این آمار مبتنی بر کد ملی و ثبتی مبنا بوده و قابل راستی‌آزمایی است.

بیرانوند خاطرنشان کرد: در سامانه ملی رصد اشتغال کشور حدود 18 هزار عنوان کاربری تعریف شده است که خدمات اشتغال ارائه شده دستگاه‌های اجرایی را تا سطح شهرستان، به صورت برخط ثبت می‌­کنند و رسانه‌ها می‌توانند از اطلاعات و داده‌های خدمات اشتغال ثبت شده این سامانه استفاده کنند.

پایان پیام/ب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *