سی‌ان‌بی‌سی: آمریکا در آستانه رکود اقتصادی است

شبکه سی‌ان‌بی‌سی به نقل از یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد که شاخص‌ها و آمارهای اقتصادی از وقوع یک رکود قریب‌الوقوع در آمریکا خبر می‌دهد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، کریس واتلینگ، مدیر اجرایی شرکت مشاوره مالی «لانگ ویو ایکانومیستز» در مصاحبه با شبکه خبری CNBC گفت: بر اساس آمارهای اقتصادی «به شدت بد»، آمریکا در آستانه رکود قرار دارد.

به گفته این استراتژیست، یکی از عواملی که به یک رکود در آینده اشاره دارد، جدیدترین مطالعه بر روی شاخص اقتصادی پیشرو برای آمریکاست که در ماه مارس 1.2 درصد کاهش یافته و پایین ترین رقم از نوامبر 2020 به شمار می‌رود.

گذشته از این، جدول زمانی استاندارد برای رکود حدود یک سال پس از وارونگی منحنی سوددهی خزانه داری است، زمانی که سوددهی اوراق بهادار با تاریخ کوتاه‌تر از اوراق بهادار بلندمدت بالاتر می‌رود.

واتلینگ معتقد است، از آنجا که منحنی برای نخستین بار در مارس 2022 معکوس شد، ممکن است، رکود اقتصادی نزدیک باشد.

وی افزود: هر بار‌ که چنین چیزی در آمریکا وجود داشته، رکود اتفاق افتاده است. بنابراین، من فکر می کنم رکود در حال آمدن و در راه است. مسئله فقط زمان آن است.‌

همین ماه گذشته، این وارونگی تشدید شد و به 103.1 واحد پایه منفی رسید که نشان دهنده بزرگ‌ترین شکاف میان سوددهی کوتاه مدت و بلندمدت از سپتامبر 1981، زمانی که اقتصاد آمریکا در ماه های اولیه رکود بود، است.

واتلینگ همچنین درباره عواقب آن برای بازارهای سهام پس از شروع رکود هشدار داد.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *