شورای رقابت: قیمت مصوب خودروهای مونتاژی تغییر نمی‌کند

سخنگوی شورای رقابت با بیان اینکه قیمت مصوب خودروهای مونتاژی تغییر نمی کند، گفت که از صحبت هایش درباره تغییر قیمت خودروهای مونتاژی بد برداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، اسماعیل شجاعی درباره قیمت خودروهای مونتاژی و تصویب آن در جلسه هفته گذشته شورای رقابت اظهار داشت: شورای رقابت قصد ندارد قیمت مصوب خودروهای مونتاژی را تغییر دهد، اعضای شورای رقابت روی همان قیمت هایی که مصوب کرده اند ایستادگی خواهند کرد. از مصاحبه من در مورد احتمال تغییر قیمت خودروهای مونتاژی بد برداشت شده است.

وی افزود: منظور من این بود که قیمت هایی که مصوب شده دائمی نخواهد بود اما به طور کلی مصوبه شورای رقابت در مورد خودروهای مونتاژی برقرار خواهد بود. این موضوع را به وزارت صمت هم ابلاغ شده و باید اجرا شود.

سخنگوی شورای رقابت در مورد سایر خودروهای مونتاژی که قیمت آن ها اعلام شده است، نیز بیان داشت: سازمان حمایت باید قیمت ها را به کارگروه بیاورد تا مورد بررسی قرار بگیرد که هنوز این اتفاخ رخ نداده است.

به گزارش فارس همچنین یک مقام مسئول در شورای رقابت به خبرنگار فارس، گفت: قرار نیست قیمت خودروهای مونتاژی تغییر کند و قیمت های مصوب لازم الاجرا است. بنابراین اگر خودروسازی به قیمت های مصوب شکایت و اعتراض دارد باید از روش قانونی آن اقدام کند و اعتراض خود را در هیات تجدیدنظر مرکز ملی رقابت و سپس در دیوان عدالت اداری کشوری باید ثبت و مطرح کند.

به گزارش فارس، قیمت خودروهای مونتاژی شنبه هفته گذشته 16 اردیبهشت توسط شورای رقابت با لحاظ دلار اسکناس مرکز مبادله مصوب شد. نکته قابل ملاحظه در قیمت های مصوب این بود که قیمت خودروهای مونتاژی بین 100 تا 800 میلیون تومان کمتر از قیمت های فعلی کارخانه تعیین شده است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *