عربستان 6 فرودگاه را برای استقبال از حجاج اختصاص می‌دهد

شرکت هواپیمایی عربستان سعودی اعلام کرد که امسال برای نخستین بار شش فرودگاه را برای استقبال از قریب به دو میلیون حاجی در موسم حج اختصاص می‌دهد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از الاخباریه، عامر آل خشیل، مدیر عامل نهاد حج و عمره شرکت هواپیمایی عربستان سعودی گفت: امسال در حج ۱۴۴۴ هجری قمری برای نخستین بار شش فرودگاه برای استقبال از حجاج بیت الله الحرام اختصاص داده می‌شود.

وی تاکید کرد که هواپیمایی عربستان سعودی از طریق حداقل ۱۰۰ فرودگاه جهان حجاج را جابجا خواهد کرد و به فرودگاه‌های شهرهای جده، الدمام، ریاض، مدینه منوره، طائف و ینبع منتقل می‌شوند.

آل خشیل گفت: شرکت هواپیمایی عربستان سعودی در برنامه عملیاتی خود برای موسم حج سال 1444 هجری قمری (سال 2023 میلادی) تایید کرد که بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار صندلی از هواپیماهای خود را برای انتقال حجاج از سراسر جهان اختصاص داده است.

این شرکت با بیان اینکه طرح یکپارچه ای با سرمایه گذاری بهینه روی ناوگان فعلی عربستان سعودی با 164 فروند هواپیما، ارائه شده است، گفت که یک ناوگان اضافی با 12 فروند هواپیما نیز برای پشتیبانی از جابجایی حجاج آماده خواهد بود.

عربستان سعودی در سال گذشته به دلیل اینکه هنوز محدودیت های کرونا را برای حج اعمال کرده بود پذیرای بالغ بر ۹۰۰ هزار حاجی بود اما امسال اعلام کرده که قریب به دو میلیون نفر به حج مشرف می‌شوند.

حجاج ایرانی تاکنون فقط به فرودگاه‌های شهرهای جده و مدینه منوره منتقل می‌شدند و هنوز معلوم نیست که امسال حجاج ایرانی به شهرهای دیگر هم انتقال یابند یا خیر.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *