مردم سنندج و سایر شهرهای استان کردستان امروز با حضور گسترده و پرشور در جشن بزرگ «مهمانی امت احمد (ص)» عشق و ارادت خود را به پیامبر رحمت و مهربانی به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: از ساعت ۱۶ عصر جمعه همزمان به مناسبت ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) جشن بزرگ «مهمانی امت احمد» در شهر سنندج آغاز شد.

این جشن در پیاده راه فردوسی و با برپایی ۱۰۰ غرفه و موکب میزبان عاشقان پیامبر رحمت و مهربانی در شهر سنندج بود.

اخبار «مهمانی امت احمد» را در زیر بخوانید.

۲۲:۱۵ پخت و توزیع ۲۰۰۰ غذای نذری در موکب اهل سنت سنندج

غوغای مردم سنندج در جشن بزرگ «مهمانی امت احمد (ص)»

مسئول موکب اهل سنت سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با جشن بزرگ «مهمانی امت احمد» و به همت بانوان سنندجی بیش از دو هزار پرس غذای نذری پخت و توزیع شد.

روشنک جعفری افزود: خوشبختانه بانوان موکب مذهبی اهل سنت سنندج با توان بالای خود پای کار بودند و به عشق پیامبر رحمت اقدام به تهیه و توزیع غذا کردند.

وی ادامه داد: در این غرفه شش نفر از بانوان مشغول به کار هستند و خوشبختانه استقبال مردم بسیار پرشور بوده است.

این بانوی سنندجی اضافه کرد: عشق به پیامبر رحمت و خوبی‌ها مردم را به اینجا کشانده و خوشحالیم که در این جشن سهمی داشته‌ایم.

۲۲:۰۶ بانوان بیجاری با هنر دست خود به «مهمانی امت احمد» آمدند

غوغای مردم سنندج در جشن بزرگ «مهمانی امت احمد (ص)»

بانوان بام ایران با هنر دستان خود به مهمانی بزرگ امت احمد در شهر سنندج آمده‌اند تا نشان دهند که بانوان هم در این جشن سهم مهمی دارند.

وجود تابلو فرش‌های دستباف جلوه زیبایی از هنر و عشق را به نمایش گذاشته و چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

مسئول غرفه بانوان دیار گروس گفت: به همت بانوان دیار گروس بیش از ۵۰ تابلو فرش و فرش دستباف تهیه و در اختیار این غرفه قرار گرفته است.

زهرا پاشاپور افزود: استقبال از غرفه صنایع دستی بانوان دیار گروس بسیار چشمگیر بوده و تا کنون بیش از هزار نفر از این غرفه بازدید کرده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: صنعت فرش بافی از جمله صنعت‌های بسیار مهم در شهرستان بیجار است و بانوان این دیار سهم مهمی را در موفقیت و شهرت این صنعت بر عهده دارند.

۲۰:۴۴ استاندار کردستان: لبخند رضایت کردستانی‌ها در جشن «مهمانی امت احمد»

اسماعیل زارعی کوشا شامگاه جمعه در مراسم جشن بزرگ «مهمانی امت احمد» اظهار کرد: خداوند را شاکریم که مجموعه مدیران در استان و گروه‌های مردمی توانستند که هفته وحدت و شب میلاد پیامبر اکرم شب و روزی به یاد ماندنی برای مردم رقم بزنند.

وی افزود: با اهتمام مردم این جشن اتفاق افتاد و روزی به یادماندنی در شهر سنندج رقم خورد.

استاندار کردستان یادآور شد: افتخار می‌کنیم که مردم پایه اصلی و رکن رکین امنیت استان هستند و امید که توفیق خدمت به مردم را داشته باشیم.

۲۰:۳۶ روزبه یادمانی برای کردستانی‌ها با برگزاری جشن «مهمانی امت احمد»

حجت‌الاسلام «برومند رازیانی» مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امروز با همت مردم کردستان و با کمک گروه‌های جهادی و مردمی اتفاق خوبی در کردستان رقم خورد.

وی افزود: امروز به مناسبت جشن میلاد پیامبر رحمت و مهربانی شاهد برگزاری جشن باشکوهی در شهر سنندج بودیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان تصریح کرد: این جشن میلاد حضرت رسول اکرم مردمی برگزار شد و جشنی به یادماندنی و خوبی در استان رقم خورد.

حجت‌الاسلام رازیانی تصریح کرد: امیدواریم برای مردم استان تداوم یابد و باشکوه‌تر از امسال برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: سعی خواهیم کرد در سال‌های بعد اشکالات را برطرف کنیم و با یاری خداوند سال‌های بعد این جشن مردمی را همچنان شاهد باشیم.

جشن بزرگ خیابانی مهمانی امت احمد در پیاده راه فردوسی سنندج و با برپایی بیش از هشتاد غرفه با همت گروه‌های مردمی، هیئات، کانون‌های فرهنگی و ادارات مختلف برگزار شد.

در این مراسم جشن بازیگران و مجریان کشوری حضور یافتند و روز و شبی به یاد ماندنی برای مردم رقم زدند.

۱۹:۴۸ غوغای سنندجی‌ها در جشن مولود نبی اکرم (ص)

۱۸:۵۲ غرفه‌ای که به عشق کودکان برپا شده است

غوغای مردم سنندج در جشن بزرگ «مهمانی امت احمد (ص)»

کودکان و نوجوانان کردستانی میهمان جشن بزرگ امت احمد هستند و همه دست به دست هم داده‌اند تا امروز جشنی بزرگ در دیار سنندج مهد خوبی‌ها و مهربانی‌ها برگزار شود.

وجود عروسک‌های تزئینی، بادکنک‌های بزرگ و رنگارنگ جلوه خاصی به جشن بزرگ امت احمد بخشیده است.

امروز همه میهمان پیامبر خوبی‌ها هستند و در این میان سهم کودکان از این میهمانی بزرگ پررنگ‌تر است.

۱۸:۴۴ حضور پرشور مردم در جشن بزرگ مهمانی امت احمد

۱۸:۴۳ استقبال مردم از غرفه مرکز مشاوره خانواده مهر

محمد شاه کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر از برپایی غرفه مرکز مشاوره خانواده مهر خبر داد و اظهار داشت: همزمان با جشن بزرگ امت احمد غرفه مشاوره خانواده مهر میزبان استقبال پرشور مردم شهر سنندج بوده است.

وی افزود: در مرکز مشاوره خانواده مهر در مباحث روان شناسی تخصصی از جمله خانواده درمانی، فرزندپروری، مشاوره پیش از ازدواج، تست شخصیت شناسی و مسائل حقوقی و مذهبی مشاوره ارائه می‌شود.

شاه کرمی اضافه کرد: در آغازین ساعت برپایی غرفه به بیش از ۱۰۰ نفر مشاوره ارائه شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان زمان برپایی جشن این میزان به بیش از ۵۰۰ نفر برسد.

وی ادامه داد: در این مرکز ۱۲ مشاور به صورت تخصصی به مردم مشاوره رایگان ارائه می‌دهند.

وی همچنین از توزیع کتاب آموزش نماز خبر داد و گفت: در جشن بزرگ مهمانی امت به تعداد ۱۰۰۰ جلد آموزش نماز در فقه امام شافعی به صورت رایگان توزیع می‌شود.

مسئول مرکز مشاوره مهر اضافه کرد: همچنین تعداد ۱۰ هزار جلد از این کتاب به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان در سطح مدارس شهر سنندج توزیع شده است.

۱۸:۱۵ اجاق‌هایی که به عشق پیامبر رحمت روشن می‌شود

مردم سنندج امروز همه آمده‌اند، از کودک و خردسال تا پیر زن و پیرمرد، از بازاری و دستفروش تا کارمند و خانه دار، آمده‌اند تا در جشن رحمت شرکت کنند.

استقبال مردم از ایستگاه‌های پذیرایی بسیار پرشور است، اینجا اجاق گازها فقط به عشق پیامبر رحمت روشن می‌شود.

مردم کردستان امروز نشان دادند که عشق به پیامبر سن و سال نمی‌شناسند و مردم این دیار میزبان خوبی برای جشن پیامبر رحمت هستند.

۸۰ غرفه پذیرایی، سلامت، مشاوره، فرهنگی و … در این مهمانی پذیرای ارائه خدمت به مردم است.

۱۷:۲۶ مهمانی امت احمد آغاز شد

مردم استان کردستان خود را از هر شهر و روستایی به جشن بزرگ امت احمد رسانده‌اند و در نخستین دقایق شروع جشن حضور پرشوری داشته‌اند.

غرفه‌های پذیرایی فقط به عشق پیامبر مهربانی‌ها در حال خدمت رسانی به مردم هستند و شور و حال زیبایی در این جشن به چشم می‌خورد.

امروز در جشن پیامبر مهربانی‌ها همه و همه آمده‌اند تا نشان دهند که عشق به پیامبر سن و سال نمی‌شناسند.

۱۶:۱۶ شمیم خوش عطر محمدی در سنندج به مشام می‌رسد

شهر سنندج آماده برگزاری مراسم جشن امت احمد (ص) شده و در گوشه و کنار این شهر شمیم خوش عطر محمدی به مشام می‌رسد.

میلاد پیامبر رحمت و کرامت که می‌شود هر ساله جشن و نشاط میان مردم سنندج برپا است و امسال مردم شهر مؤمن و متدین سنندج خود را آماده برگزاری بزرگترین جشن محمدی کرده است.

مردم دیار کردستان از هر کوی و برزن خود را به میعادگاه شهر عاشقان پیامبر رسانده‌اند تا در جشن پیامبر اکرم شرکت کنند.

غرفه‌های برپایی جشن با همراهی مردم شهرهای مختلف استان کردستان در حال برپایی است و هرکس تنها به عشق پیامبر امروز آمده تا در جشن بزرگ امت احمد شرکت کند.

در این میان آنچه که بیشتر به چشم می‌آید عشق و شور نوجوانان و جوانانی بوده که تنها به شوق میلاد پیامبر رحمت گردهم آمده‌اند و هر کس گوشه‌ای از کار را گرفته است.

امروز همه و همه آمده‌اند تا بگویند که همه در زیر لوای پرچم امت احمد متحد هستند و شیعه و سنی خود را در جشن پیامبر خوبی‌ها شریک بدانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *