قیمت طلای جهانی کاهش یافت

با توجه به اینکه تاجران در انتظار تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره در پایان این هفته هستند و با تقویت ارزش دلار، قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با توجه به اینکه تاجران در انتظار تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره در پایان این هفته هستند و با تقویت ارزش دلار، قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 7 دلار و 58 سنت کاهش 1982.42 دلار فروخته شد.

شاخص دلار امروز 0.2 درصد افزایش یافت و طلا را برای مالکان ارزهای غیردلاری گران‌تر ساخت.

کمیته بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا دوم و سوم ماه می نشست دارد و سرمایه‌گذاران به میزان زیادی احتمال می‌دهند که نرخ بهره را 0.25 درصد دیگر افزایش دهد.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر بازار طلا گفت: «اگر بانک مرکزی آمریکا به طرز غیرمنتظره نرخ بهره را بسیار افزایش دهد، نوید خوبی برای طلا نخواهد داشت. با این حال، من فکر نمی‌کنم که قیمت‌ها به کمتر از 1930 دلار در هر اونس برسد.»

آمارهای روز جمعه نشان داد، هزینه‌های مصرف‌کننده آمریکا در ماه مارس بدون تغییر مانده است، در حالی که فشارهای تورمی همچنان قوی است و می‌تواند افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ماه آینده منجر شود.

طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود اما با افزایش نرخ بهره هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است افزایش می‌یابد.

قیمت طلا در ماه آوریل با نگرانی در مورد بحران بانکی آمریکا که سرمایه‌گذاران را به سوی دارایی‌های امن سوق داد، بیش از یک درصد افزایش یافت.

انتظار می‌رود، بانک مرکزی آمریکا به طرز گسترده‌ای نرخ بهره را برای هفتمین نشست متوالی در 4 می افزایش دهد.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *