قیمت طلای جهانی 12 دلار کاهش یافت

قیمت طلا در معاملات امروز 12 دلار و 66 سنت کاهش یافت و هر اونس 2037.62 دلار معامله شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجا که سرمایه‌گذاران در انتظار سرنخ‌های اقتصادی بیشتر هستند، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت اما نگرانی‌ها در مورد بخش بانکداری و امید برای توقف نرخ بهره آمریکا، طلا در مسیر ثبت بهترین عملکرد در دو نزدیک به دو ماه گذشته نگه داشته است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 12 دلار و 66 سنت کاهش 2037.62 دلار فروخته شد اما تا این لحظه طی هفته گذشته 2.4 درصد افزایش یافته است.

طلا در روز پنج شنبه به 2072.19 دلار رسید که اندکی با رکورد 2072.49 دلار فاصله داشت. این رقم زمانی که بانک مرکزی آمریکا از به پایات رسیدن چرخه افزایش نرخ بهره گفت، به ثبت رسیده بود.

سرمایه گذاران در انتظار انتشار آمار فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی هستند که امروز منتشر می شود و می تواند سرنخی برای حرکت بعدی بانک مرکزی آمریکا باشد.

جیوانی استاونو، تحلیلگر بانک UBS گفت، پس از این عملکرد قوی، طلا کمی منتظر است تا آمار فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی منتشر شود.

درحالی که سرمایه‌گذاران بر روسی توقف روند افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی متمرکز شده اند، بازارهای سهام چندان سود نداشتند.

بی ثباتی اقتصادی و کاهش نرخ بهره، تقاضا برای طلا که دارای بدون بهره است را بالا برده است.

در عین حال، شورای جهانی طلا اعلام کرد، تقاضا برای طلا در جهان در سه ماه نخست امسال کاهش یافته است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *