ماندگاری گرما در همه استان‌ها و ‌گرد و خاک شدید در شرق کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: ماندگاری هوای گرم و افزایش تدریجی دما در اغلب نقاط کشور، تا سه‌شنبه هفته جاری ادامه دارد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در پنج روز آینده در شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد، گاهی باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت از بعدازظهر فردا شدت می‌یابد و خیزش گردوخاک،کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا را در نوار شرقی کشور در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال شرق سیستان و بلوچستان خصوصاً زابل ایجاد می‌کند.

وی افزود: در دو روز آینده در استان‌های اردبیل، مازندران، گلستان، گیلان، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز دوشنبه 12 تیر در خراسان شمالی و اردبیل همچنین ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده داریم.

ضیائیان اظهار داشت: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در استان‌های تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور جوی پایدار خواهیم داشت.

وی افزود: در پنج روز آینده در نوار غربی کشور افزایش سرعت وزش باد و خیزش گردوخاک محلی خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌از بعدازظهر امرو‌ز تا سه‌شنبه 13 تیر در شمال و شرق اصفهان، قم و جنوب تهران سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که در برخی نقاط با خیزش گردوخاک همراه است.

ضیائیان گفت: از پنج‌شنبه 15 تیر تا اواسط هفته آینده در اغلب نقاط کشور آسمان صاف خواهد بود.

وی افزود: ماندگاری هوای گرم و افزایش تدریجی دما در اغلب نقاط کشور تا سه‌شنبه هفته جاری ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 35 و 24 درجه خواهد بود.

ضیائیان اظهار داشت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 47 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 8 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *