مخالفت سناتورهای جمهوری‌خواه با طرح افزایش سقف بدهی عمومی آمریکا

گروهی 43 نفره از سناتورهای جمهوری‌خواه سنای آمریکا اعلام کردند که با طرح افزایش سقف بدهی این کشور بدون پرداختن به دیگر اولویت‌ها مخالف هستند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، گروهی متشکل از 43 نفر از نمایندگان جمهوری‌خواه سنای آمریکا طی نامه‌ای به چاک شومر، رهبر اکثریت دمکرات سنا، اعلام کردند که با طرح افزایش سقف بدهی عمومی آمریکا بدون پرداختن به دیگر اولویت‌ها مخالف هستند.

این اقدام نشان می‌دهد که احتمالا جمهوری‌خواهان به مقابله با پیشبرد طرح افزایش سقف بدهی آمریکا از سوی دمکرات‌ها برخواهند خواست.

سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه خود گفته‌اند که اقتصاد این کشور در سرازیری سقوط قرار دارد و برای نجات آن به هزینه‌های اساسی و اصلاحات بودجه نیاز است و این مسئله باید مبنای شروع مذاکرات قرار گیرد. البته چندین سناتور میانه‌رو این نامه را امضا نکردند و نام برخی جمهوری‌خواهان نیز در ذیل این نامه دیده نمی‌شود.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طی روزهای گذشته نسبت به تهدید جمهوری‌خواهان به عدم افزایش سقف بدهی انتقاد کرده است.

جمهوری‌خواهان می‌گویند: به شرطی به این طرح رای می‌دهند که شاهد کاهش قابل توجه هزینه‌کرد در بودجه آمریکا باشند.

قرار است روز سه‌شنبه بایدن با 4 نفر از نمایندگان برجسته و رهبران سنای این کشور درباره اولویت‌های هزینه‌کردهای دولتی در کاخ سفید دیدار کند.

ژانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا طی روزهای گذشته در نامه‌ای به کنگره این کشور گفته که در صورتی که سقف بدهی افزایش نیابد از روز یک ژوئن دولت آمریکا امکان عمل به تعهدات مالی خود را نخواهد داشت و پولی برای پرداخت هزینه‌هایش ندارد.

در حال حاضر 51 نفر از نمایندگان سنا، دمکرات و 49 نفر نیز جمهوری خواه هستند و برای تصویب طرح افزایش سقف بدهی، دمکرات‌ها به رای 9 نماینده جمهوری‌خواه نیز نیاز دارند.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *