نوسان اندک قیمت طلا در معاملات امروز/ بازار در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا

قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی نوسان کمی داشت، زیرا فعالان محتاط بازار منتظر نشانه‌های جدیدی از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ در مورد برنامه‌های سیاست پولی خود، به‌ویژه از سوی فدرال رزرو آمریکا هستند.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی نوسان کمی داشت، زیرا فعالان محتاط بازار منتظر نشانه‌های جدیدی از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ در مورد برنامه‌های سیاست پولی خود، به‌ویژه از سوی فدرال رزرو آمریکا هستند.

هر اونس طلا در اطراف 1983 دلار در هر اونس در نوسان است.

فدرال رزرو امروز و فردا نشست دارد که به احتمال زیاد نرخ بهره این کشور را 0.25 درصد دیگر افزایش خواهد داد.

آجای کدا، مدیر کداسیکیوریتی در بمبئی گفت، اگر نگرانی در مورد رکورد را درنظر بگیرد و چرخه افزایش نرخ بهره را متوقف کند، قیمت طلا می‌تواند به سمت 2 هزار دلار پیش برود.

بر اساس آمارهای منتشره در روز دوشنبه، تولیدات صنعتی آمریکا در ماه آوریل کاهش یافت اما افزایش نرخ تورم انتظار برای بالا بردن نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را تقویت کرده است.

بانک مرکزی اروپا نیز احتمالا نرخ را برای هفتمین نشست متوالی در روز پنج شنبه افزایش دهد.

طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در برابر افزایش تورم و بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی دیده می‌شود که با افزایش نرخ بهره، هزینه های نگهداری آن که دارایی بدون بهره است، بالا می‌رود.

در روز دوشنبه، پس از اینکه رگولاتورهای آمریکایی بانک فرست ریپابلیک را توقیف کردند و قرار شد تا جی پی مورگان این بانک ورشکسته را بخرد، قیمت طلا اندکی بالا رفت و به بالای 2000 دلار رسید.

این ورشکستگی‌ها، بزرگ‌ترین موارد از بحران مالی سال 2008 هستند.

میشائیل لانگفورد، راهنمای مشاوره AirGuide در این رابطه گفت: «انتظار ما در مورد طلا روند ملایم و کاهشی در سال 2023 است زیرا اقدامات محرکی پولی در چین شروع به تاثیرگذاری کرده است… این شرایط، نیاز برای نگهداری دارایی‌هایی نظیر طلا را کاهش می‌دهد.»

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *