وزش باد شدید در اغلب مناطق کشور تا 2 روز آینده/ کاهش دما در نیمه شمالی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در اغلب نقاط کشور خصوصا استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، جنوب و مرکز کشور وزش باد شدید داریم که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد این شرایط جوی روز سه‌شنبه در مرکز کشور، نیمه شرقی و جنوب کشور فعال خواهد بود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ امروز با توجه به فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط کشور بیشینه بارش‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل و سواحل غربی خزر است.

وی افزود: روز دوشنبه 26 اردیبهشت شدت بارش‌ها در سواحل غربی دریای‌خزر است و سامانه بارشی مذکور روز سه‌شنبه در خراسان‌شمالی، گلستان، مازندران و خراسان‌رضوی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در بخش‌هایی از شمال‌شرق، شمال‌غرب، مرکز کشور و ارتفاعات البرز موجب بارش پراکنده خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ در نیمه شرقی آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، شمال خراسان رضوی، اردبیل و خراسان شمالی، لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌‌ها، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی و مستعد احتمال سقوط سنگ پیش‌بینی می‌شود در این راستا ‌توصیه می‌شود عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آبروها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، در دستور کار باشد.

ضیائیان اضافه کرد:‌ روز چهارشنبه 27 اردیبهشت در بخش‌هایی از شرق،‌ جنوب‌شرق و سواحل غربی خزر و روز پنج‌شنبه در شمال‌ غرب کشور بارش خفیف و پراکنده داریم.

وی افزود: امروز و فردا در اغلب نقاط کشور خصوصا استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز، جنوب و مرکز کشور وزش باد شدید داریم که در مناطق مستعد سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد این شرایط جوی روز سه‌شنبه در مرکز کشور نیمه شرقی و جنوب کشور فعال خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ در دو روز آینده در نوار غربی کشور وزش باد همراه با نفوذ گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا داریم در سه روز آینده در نیمه شمالی کشور روند کاهش دما ادامه دارد.

ضیائیان افزود: امروز تا سه‌شنبه 26 اردیبهشت دریای‌خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، گاهی با وزش باد شدید در برخی ساعات،‌ بارش پراکنده و رعدوبرق، گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 26 و 14 درجه خواهد بود.

ضیائیان گفت:‌ روز آینده اردبیل با کمینه دمای یک درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 38 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *