وزیر تجارت مصر: بریکس به مقابله با نظام سلطه دلار می‌رود

وزیر تجارت مصر با بیان اینکه ائتلاف بریکس به دنبال ایجاد تعادل در اقتصاد جهانی است، تاکید کرد که مصر با عضویت در بریکس ارزش پولی محلی خود را بالا برده و به مقابله با نظام سلطه دلار می‌رود.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، علی المصیلحی، وزیر تدارکات و تجارت داخلی مصر، گفت که پیوستن کشورش به گروه «بریکس» به اجرای تعدادی از ابتکاراتی که مصر به دنبال آن است کمک خواهد کرد و ارزش پول محلی را افزایش خواهد داد.

المصیلحی امروز یکشنبه در اظهاراتی تأکید کرد: الحاق مصر به بریکس به اجرای بسیاری از ابتکارات مصر کمک خواهد کرد، مانند همکاری تجاری با طرف روسی با استفاده از ارزهای محلی روبل و پوند و همچنین ابتکاراتی که با چین و هند خواهد داشت.

وزیر بازرگانی مصر با تاکید بر بازتاب مثبت عضویت در برکس بر کشور مصر گفت: این امر فشار بر دلار را کاهش می‌دهد و ارزش پوند مصر را افزایش می دهد.

وی افزود: کشورهای عضو بریکس به دنبال ایجاد یک ائتلاف جدید اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای مقابله با سلطه برخی کشورهای سلطه‌گر از طریق دلار و ایجاد قوانین تجارت بین المللی هستند.

المصیلحی بر لزوم همبستگی و همکاری همه طرف‌های عضو بریکس تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم ثمره چنین بلوک اقتصادی جدیدی را برای دستیابی به تعادل در اقتصاد جهانی بگیریم.

شهر ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی از ۲۲ تا ۲۴ آگوست (۳۱ مرداد تا ۲ شهریور ۱۴۰۲) میزبان پانزدهمین اجلاس سران بریکس بود که در آن اجلاس موضوع پذیرش اعضای جدید و تدوین یک برنامه اقتصادی، تجاری و مالی برای این بلوک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گروه بریکس در اجلاس خود از ۶ کشور برای پیوستن به آن دعوت کرد که در این فهرست، ایران و همچنین ۳ کشور عربی یعنی عربستان سعودی، امارات و مصر حضور داشتند.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *