سامانه های جهانی هواشناسی پیش‌بینی کردند دو هفته آینده هوا بشدت گرم شده و مصرف انرژی افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری مهر، بر اساس اطلاعات سامانه‌های جهانی هواشناسی، پیش‌بینی می‌شود در هفته جاری و هفته آینده گرم‌ترین هفته سال تلقی شود.

در این راستا، دمای هوا در استان‌های جنوبی کشور از ۵۰ درجه فراتر خواهد رفت. در استان تهران نیز پیش‌بینی گذر دمای هوا از ۴۰ درجه مورد وثوق سامانه‌های جهانی هواشناسی است.

همچنین دمای هوا در مراکز استان‌های شمالی کشور نیز به مرز ۴۰ درجه خواهد رسید.

در همین راستا، محمدعلی وثوقی، کارشناس مسائل اقلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: دمای بالا برای سلامت مردم بسیار خطرناک است و این خطر از طریق ۲ عامل افزایش انتشار اشعه UV و همچنین گرمازدگی به تهدید زندگی مردم منتهی خواهد شد.

افزایش مراجعه مردم به مراکز درمانی بر اثر گرمازدگی

وی افزود: در ایران، قانون مشخصی برای تعطیلی بر اثر گرمای هوا وجود ندارد و عموماً این مسئله به درخواست نهادهای ذیل وزارت کشور در دولت طرح و روی آن تصمیم‌گیری می‌شود.

این کارشناس مسائل اقلیمی گفت: عمده سامانه‌های هواشناسی هفته جاری و هفته آینده را بسیار گرم پیش‌بینی کردند و تعطیلی شهرها در این شرایط می‌تواند زمینه سلامت مردم را مهیا کند.

وثوقی تاکید کرد: بر اساس گزارش یکی از مراکز درمانی کشور، مراجعه به مراکز درمانی در اثر گرمازدگی طی هفته‌های گذشته در کشور ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده در حالیکه هنوز به اوج گرمای هوا نرسیده‌ایم.

با توجه به این پیش بینی به نظر می‌رسد شاهد افزایش مصرف انرژی در دو هفته آتی باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *