کارشناس مصری: رژیم صهیونیستی در اولین روز جنگ 20 میلیارد دلار خسارت دید

کارشناس مصری با پیش‌بینی سقوط آزاد ارزش واحد پول رژیم صهیونیستی در روزهای آتی گفت: خسارت اسرائیل تنها در روز اول جنگ 20 میلیارد دلار برآورد شده است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، مصطفی رضوان، کارشناس اقتصادی از کشور مصر تاکید کرد که جنگ کنونی علاوه بر خسارات جانی، خسارات اقتصادی هنگفتی را به اشغالگران وارد می‌کند.

به گفته این اقتصاددان، ضرر و زیان وارده شده به اسرائیل تنها با گذشت روز اول نبرد در نتیجه افت بیش از 6 درصدی بورس «اسرائیل» بیش از 20 میلیارد دلار برآورد شده است.

رضوان در خصوص ارز شِکِل گفت که فردا با باز شدن بازارهای مالی رژیم صهیونیستی، سقوط بیشتر ارزش واحد پول این رژیم در برابر دلار پیش‌بینی می‌شود، به‌طوری که به مرز چهار شِکِل در برابر دلار خواهد رسید.

به گزارش فارس، اوری گرین‌فیلد، استراتژیست ارشد شرکت سرمایه‌گذاری پساگوت رژیم صهیونیستی، در مصاحبه‌ای که توسط وب‌سایت تخصصی رژیم صهیونیستی «مارکر» منتشر شد، گفت: برخلاف عملیات‌های مختلف در جنوب اسرائیل طی سال‌های اخیر که کمترین تأثیر را بر بازارها داشته است، انتظار می‌رود که این جنگی که شروع شده در پایان هفته تاثیر بیشتر خود را بر اقتصاد اسرائیل نشان دهد و این بار، بازارهای محلی احتمالاً برای بهبود سریع، مشکل خواهند داشت.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *