کاهش قیمت سکه‌ بهار آزادی در بازار/‌ دلار صرافی 42370 تومان

در معاملات امروز بازار ارز و طلا، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز گذشته، ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دلار ‌امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، در بخش اسکناس بدون تغییر، ۴۲ هزار و ۳۰۶ تومان و در بخش حواله‌ ۳۸ هزار و ۴۶۰ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار به نرخ توافقی صرافی امروز در بازار ارز تهران، در زمان تنظیم گزارش بدون تغییر نرخ، به قیمت ۴۱ هزار و ۸۷۰ تومان خریداری و با نرخ ۴۲ هزار و ۳۷۰ تومان فروخته شد. ‌

امروز همچنین ‌یورو در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

* خرید و فروش ارز توسط بانک مرکزی

بانک مرکزی از این به بعد ارز را به صورت مستقیم خریداری خواهد کرد و به طور مستقیم هم خواهد فروخت. این موضوع را طی روزهای گذشته محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد.

این در حالی است که بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند بانک مرکزی با این روش می‌تواند در کوتاه مدت در مدیریت بازار ارز موفق باشد.

همچنین دلالان مقابل صرافی‌ها امروز قیمت دلار غیر رسمی را ۵۲ هزار تومان اعلام کردند.

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا

سکه امامی (طرح قدیم) در بازار امروز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت، ‌۲۸ میلیون تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه امروز در بازار با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۸ میلیون تومان نرخ‌گذاری شد، ربع سکه به قیمت ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه گرمی به نرخ ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. ‌

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، ۲ میلیون و ۵۸۱ هزار تومان کشف قیمت شد و طلا در بازار نیز با کاهش ۲۰ هزار تومانی به قیمت ۲ میلیون و ۶۲۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد‌، همچنین هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۱ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) در بازار جهانی با کاهش ۲۴ صدم درصدی قیمت، امروز حدود ۲۰۲۹ دلار بود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *