کاهش قیمت طلای 18 عیار در بازار/ رشد منابع ارزی عامل ثبات در قیمت انواع ارز

در جریان معاملات امروز بازار ارز و طلا، قیمت طلا با کاهش 40 هزار تومانی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، دلار ‌امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، در بخش اسکناس بدون تغییر قیمت، ۴۲ هزار و ۳۵۲ تومان و در بخش حواله‌ ۳۸ هزار و ۵۰۲ تومان کشف قیمت شد‌.

دلار به نرخ توافقی صرافی امروز در بازار ارز تهران، در زمان تنظیم گزارش بدون تغییر نرخ، به قیمت ۴۱ هزار و ۹۳۰ تومان خریداری و با نرخ ۴۲ هزار و ۴۳۰ تومان فروخته شد. ‌

امروز همچنین ‌یورو در صرافی‌ها با نرخ توافقی به قیمت ۴۴ هزار و ۶۵۰ تومان معامله شد.

بررسی میدانی بازار ارز نشان می‌دهد، دلالان مقابل صرافی‌ها امروز قیمت دلار غیر رسمی را ۵۱ هزار تومان اعلام کردند. تامین منابع ارزی در کشور با رشد قابل توجهی روبرو شده و همین موضوع نیز منجر به تثبیت نرخ ارز در بازار غیررسمی شده است.

در همین زمینه، رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید: خوشبختانه حجم مبادلات ارزی ما کم نیست و میزان مبادلات ارزی کشور در سال گذشته بالغ بر ۱۸۰ میلیارد دلار بوده است.

وی ادامه داد: تامین ارز ما در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است.

* آخرین قیمت انواع سکه و طلا

سکه امامی (طرح قدیم) در بازار امروز بدون کاهش قیمت، ‌۲۷ میلیون تومان داد و ستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه امروز در بازار با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد، ربع سکه نیز به قیمت ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عرضه شد؛ همچنین هر سکه گرمی به نرخ ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد. ‌

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در مرکز مبادله ارز و طلا، ۲ میلیون و ۵۱۹ هزار تومان کشف قیمت شد و طلا در بازار نیز با کاهش ۴۰ هزار تومانی به قیمت ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار تومان نرخ‌گذاری شد‌، همچنین هر مثقال طلای ۱۸ عیار در بازار، ۱۰ میلیون و ۹۹۷ هزار تومان نرخ‌گذاری شد.

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) در بازار جهانی امروز بدون تغییر قیمت، حدود ۲۰۱۰ دلار بود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *