کاهش نرخ سود وام ساخت مسکن به 18 درصد

در جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات ساخت در پروژه‌های نهضت ملی مسکن از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در‌ یادداشتی کوتاه در فضای مجازی نوشت: «امروز در جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات ساخت در پروژه های نهضت ملی مسکن از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش پیدا کرد».

در همین راستا، محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این خبر گفت: با توجه به درخواست های مردمی و دستور رئیس‌‌جمهور، موضوع کاهش نرخ سود تسهیلات ساخت نهضت ملی مسکن پس از بررسی های کارشناسی، امشب در یکهزار و سیصد و شصت و دومین جلسه شورای پول و اعتبار بررسی و بر اساس آن مصوب شد که سود این تسهیلات برای 500 هزار واحد مسکونی که توسط وزارت راه و شهرسازی زمین آن تامین و به متقاضیان عرضه می شود از 23 درصد به 18 درصد کاهش یابد.

رییس شورای پول و اعتبار افزود: هدف ما تقویت رشد و افزایش ساخت مسکن است و مردم باید توان پرداخت اقساط را داشته باشند.

وی ابزار امیدواری کرد با کاهش سود این تسهیلات، منابع لازم برای ساخت این واحدها با سهولت بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و این تصمیم بتواند بخشی از مشکلات را مرتفع سازد.

به گزارش فارس، بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن، نرخ تسهیلات ساخت مسکن مطابق با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار است، بر این مبنا با افزایش نرخ سایر تسهیلات بانکی به 23 درصد، نرخ وام ساخت مسکن نیز به 23 درصد رسیده بود که با مصوبه جدید شورای پول و اعتبار بار دیگر این نرخ به رقم 18 درصد بازگشت.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *