کاهش 8 هزار و 581 واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس ارواق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8 هزار و 581 و احد جدید همراه شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بعد ا ز ریزش بزرگ شاخص بورس در دو روز گذشته، امروز هم بورس اوراق بهادار تهران روند رو به کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با از دست دادن 8 هزار و 581 واحد به رقم 2 میلیون و 305 هزار و 827 واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن با کاهش 21 هزار و 73 واحد به رقم 782 هزار و 252 واحد رسید.

ارزش روز شرکت‌های بورسی در بورس تهران به بیش از 8 میلیون و 523 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 25.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون معامله و به ارزش 17 هزار و 512 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی – ارزشی امروز 37 صدم درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن 2.6 درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور 2 دهم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس 13 صدم درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 96 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، بانک ملت، پالایش اصفهان و پتروشیمی نوری بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس راداشتند و نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، مخابرات ایران و ایران‌خودرو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 346 واحد کاهش به رقم 29 هزار و 101 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس بیش از یک‌میلیون و 619 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس 492 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از 10.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در فرابورس ایران در قالب 594 هزار معامله و به ارزش 29 هزار و 987 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول و ایران‌خودرو دیزل بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند و نمادهای پتروشیمی مارون، بیمه پاسارگاد، انتخاب الکترونیک، بانک دی و فولاد هرمزگان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

به گزارش فارس، دولت با حمایت از بورس تلاش دارد این بازار را به سکویی برای تأمین مالی اقتصاد و شرکت‌های بزرگ تبدیل کند و اگر در این برنامه موفق شود، می‌توان امیدوار بود سرمایه‌های سرگردان و نقدینگی به سمت بازارهای ارز، سکه و املاک حرکت نکند.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *