نمایش رادیویی «با کاروان عشق» اثری است که با کارگردانی ایوب آقاخانی و در ۱۰ قسمت، به بعد از واقعه کربلا و شهادت سالار شهیدان (ع) و یاران ایشان می‌پردازد.

دریافت 14 MB

به گزارش خبرنگار مهر، نمایش رادیویی «با کاروان عشق» توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو تولید و پخش شده است. «با کاروان عشق» در سال ۱۳۹۶ توسط ایوب آقاخانی هنرمند با سابقه تئاتر و رادیو کارگردانی شده است و ماجرای این نمایش رادیویی به بعد از واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان مربوط است.

علیرضا غنچی فشکی نویسنده «با کاروان عشق» است و احمد گنجی، بهرام ابراهیمی، علی میلانی، باقر کریم‌پور، عبدالعلی کمالی، میرطاهر مظلومی، کرامت رودساز، محمد آقامحمدی، محمد پورحسن، مهدی نمینی‌مقدم، اکبر مولایی، زنده‌یاد مهرداد عشقیان، سلمان خطی، حمیدرضا هدایتی، محمدسعید سلطانی بازیگران این مجموعه رادیویی هستند.

گوینده زنده‌یاد مهرداد عشقیان، افکتور نازنین حسن‌پور، صدابردار محمدرضا محتشمی و تهیه‌کننده محمد مهاجر دیگر عوامل نمایش رادیویی «کاروان عشق» را تشکیل می‌دهند.

در هفتمین قسمت «با کاروان عشق» با مدت زمان ۱۶ دقیقه و ۴ ثانیه، سمعان می‌گوید که حسین بن علی (ع) بعد از توقف در کربلا با بصیرت الهی خود دریافت که آن مکان محل عروج ایشان به سوی حضرت حق است و به همین دلیل محل استقرار همراهان و مکان‌های اطراف آن را به قیمت ۶۰ هزار درهم خرید. حضرت بعد از خرید آن مکان‌ها را به مالکان قبلی بخشید تا از زواری که بعدها به زیارت آن مکان می‌آیند، پذیرایی کنند و آن‌ها نیز متعهد شدند تا این کار را انجام دهند.

سیف پسر عبیدالله‌بن حُر معتقد است که باید آگاهی دیگرانی را که از واقعه کربلا مطلع نیستند، بالا برد.

سمعان به ذکر اتفاقاتی که در کربلا رخ داد، می‌پردازد. دستور به عمر بن سعد داده می‌شود تا آب فرات را بر امام حسین (ع) و خاندان ایشان ببندد. عمر سعد معتقد است حضور ۳۰ هزار سرباز برای مقابله با چند ده نفر نشان ضعف یزید بن معاویه و قدرت امام حسین (ع) است و…

با هم هفتمین قسمت نمایش رادیویی «با کاروان عشق» را بشنویم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *