مشهد- کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: از روز پنجشنبه با توجه به گسترش و نفوذ سامانه ناپایدار و بارش‌زا انتظار می‌رود ضمن شروع بارندگی، دمای هوا در خراسان رضوی کاهش یابد.

آذر رضائی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی؛ امروز در برخی از نواحی شمال و شرق استان شاهد افزایش شدت وزش باد و رخداد گردوخاک و گردوغبار خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: انتظار می‌رود جهت جریانات باعث انتقال ذرات گردوغبار به سایر نقاط استان و کاهش کیفیت هوا شود.

وی افزود: این وضعیت طی روز پنجشنبه هفته جاری نیز تکرار خواهد شد.

رضایی‌پور گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده روند افزایش دما تا فردا ادامه خواهد داشت. اما روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری با توجه به گسترش و نفوذ سامانه ناپایدار و بارش‌زا انتظار می‌رود ضمن شروع بارندگی، دما نیز به طور قابل ملاحظه‌ای در سطح استان کاسته شود.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی ‎وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس طی فردا چهارشنبه را صاف تا کمی ابری و غبار آلود، در ساعات بعدازظهر افزایش باد و افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده پیش بینی کرد.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای ۷ درجه سلسیوس خنک‌ترین و سرخس با بیشینه دمای ۳۴ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای مشهد مقدس بین ۱۳ و ۲۹ درجه سلسیوس در نوسان بوده است. همچنین بیشترین سرعت وزش باد از سبزوار با سرعت ۳۶ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *