155 هزار کارگر کانادایی اعتصاب کردند

بر اساس اعلام رسانه‌ها 155 هزار کارگر فدرال کانادا از نیمه شب دست به اعتصاب زدند، طوری که اتحادیه‌‌های مربوطه این اعتصاب را یکی از بزرگترین اعتصابات تاریخ این کشور می‌نامد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، حدود 155 هزار کارگر فدرال کانادا شامل 35 هزار نفر از سازمان مالیاتی این کشور، از نیمه شب دست به اعتصاب زدند، به طوری که اتحادیه‌های مرتبط، این اعتصاب را یکی از بزرگترین اعتصابات تاریخ این کشور می‌نامد.

اتحادیه خدمات عمومی کانادا اعلام کرد، پس از شکست مذاکرات با دولت، برای این اعتصاب فراخوان داده شده است. در بیش از 250 مکان خطوط و مسیر حرکت تعبیه شده است.

کریس آیلوارد، رئیس اتحادیه گفت، تیم های مذاکره کننده در طول اعتصاب همچنان پشت میز مذاکره هستند.

هیئت خزانه‌داری دولت فدرال در بیانیه‌ای اعلام کرد: « دولت تمام تلاش خود را برای دستیابی به توافق و جلوگیری از ایجاد اختلال در خدماتی که کانادایی‌ها به آن متکی هستند، انجام داده است. با وجود ادامه چانه‌زنی بر سر موضوعات کلیدی از سوی دو طرف، اتحادیه خدمات عمومی کانادا تصمیم به اعتصاب عمومی سراسری گرفته است.»

به نوشته این گزارش، افزایش دستمزدها موضوع اصلی است.

هیئت خزانه داری دولت فدرال اعلام کرد، این هیئت به توصیه کمیسیون منافع عمومی شخص ثالث، افزایش 9 درصدی را طی سه سال به اتحادیه پیشنهاد کرده است.

اما اتحادیه خواهان افزایش سالانه 4.5 درصد طی 3 سال آینده است و این گونه استدلال می‌کند که این افزایش برای همگام شدن با تورم لازم است.

این اتحادیه همچنین موضوعاتی نظیر محدودیت‌های بیشتر در قرارداد کار، آموزش‌های ضد نژادپرستی بیشتر و مقررات کار از راه دور را روی میز نگه داشته است.

مذاکرات قرارداد میانجی‌گری میان اتحادیه خدمات عمومی کانادا و دولت این کشور در اوایل ماه آوریل آغاز شد و تا آخر هفته ادامه یافت و اتحادیه آن را آخرین فرصت دولت برای دستیابی به توافق توصیف کرده است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *