2 برابر شدن قیمت برخی اقلام غذایی در فروشگاه‌های انگلیس

افزایش قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی باعث شده تا استانداردهای زندگی در انگلیس به شکلی ملموس پایین بیاید.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، نتایج تحقیقات موسسه "ویچ؟" نشان می‌دهد که روند افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس ادامه داشته و نسبت به سال گذشته قیمت برخی محصولات در این کشور از گوشت گرفته تا ماست و سبزیجات 2 برابر شده است.

بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده توسط موسسه استانداردهای غذایی انگلیس که اخیرا منتشر شده، قیمت شیر، کره، نان و شکلات صبحانه در این کشور بیشترین افزایش را در ماه‌های گذشته به ثبت رسانده است و قیمت دیگر اقلام هم به روند افزایشی خود ادامه داده است.

نتایج بررسی قیمت 26 هزار ماده غذایی و نوشیدنی در 8 فروشگاه زنجیره‌ای اصلی انگلیس نشان می‌دهد که مردم این کشور شاهد افزایش قابل توجه قیمت محصولاتی نظیر ماهی، ماست، سبزیجات و گوشت نسبت به سال گذشته بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: در برخی از این اقلام قیمت‌ها نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است؛ به عنوان مثال در فروشگاه آسدا قیمت سوسیس فرانکفورتر 350 گرمی مورلینی از 1.25 پوند به 2.42 پوند افزایش یافته که 93 درصد نسبت به پارسال رشد کرده است، یا قیمت یک بسته 4 عددی پیاز در فروشگاه موریسونز از 65 پنس به 1.24 پوند افزایش یافته که در یک بازه 12 ماهه تقریبا 2 برابر شده است.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *